Aktualności klubowe

Nie takiej inauguracji oczekiwano

autor Dalin Myślenice 12.08.2020 16:00
Dalinmyślenice

Po ośmiu miesiącach wyczekiwania, w końcu kibice mogli zobaczyć mecz na poziomie IV ligi. Dalin podejmował beniaminka z Chełmka i był zdecydowanym faworytem tych zawodów. Debiut ligowy zaliczył trener Łukasz Skrzyński, zaś 25 sezon w roli kierownika zespołu rozpoczął Krzysztof Kmiecik.

Sędziowie: - Bartosz Zabrzewski

Dalin zaczął zawody obiecująco, dobrze współpracowali ze sobą bracia Góreccy, których obsługiwał Kałat i wydawało się, że prędzej, czy później gol dla miejscowych paść musi. Goście, grający od wielu sezonów w niemal niezmienionym składzie, zaczęli budzić się z letargu. Świetną partię rozgrywał Majka, z którego upilnowaniem mieli kłopoty wszyscy defensorzy Dalinu. W 34 minucie, gdyby nie znakomita postawa Szymali goście po strzale Majki wyszliby na prowadzenie.

Drugą połowę piłkarze Dalinu rozpoczęli z animuszem. Centymentrów zabrakło Michałowi Góreckiemu, by skierować piłkę do bramki po zagraniu brata Rafała. Z rzutu wolnego nieznacznie pomylił się Kałat, zaś w środku pola wszelkie zapędy rywala niwelował Wojtan. To był najlepszy w tym meczu okres gry gospodarzy. Kłopot w tym, że to goście wyszli na prowadzenie, gdy po centrze z rzutu wolnego Kustry piłkę głową do bramki posłał Stankiewicz.

Od tego momentu goście wyłącznie się bronili, zaś gracze z Myślenic robili wszystko, by odwrócić niekorzystny bieg wydarzeń. Wspierał ich w tym szkoleniowiec, który wprowadzał nowych zawodników i ci wnieśli sporo ożywienia. Wkrótce po wejściu na plac do remisu powinien doprowadzić Tokarz, z rzutu wolnego pomylił się Kałat, groźnie strzelali bracia Góreccy. Wciąż było jednak 0-1. Kończyła się ostatnia minuta gry, gdy na desperacka szarżę zdecydował się Rafał Górecki. Został powalony na linii pola karnego i arbiter nie miał wyboru. Karnego pewnie wykorzystał Kałat, a R. Górecki mógł zostać bohaterem zawodów, niemniej w trzeciej minucie doliczonego czasu gry przestrzelił w stuprocentowej sytuacji.