jesteś tutaj: strona główna

Aktualności klubowe

Do zwycięstwa zabrakło kilku minut

autor Dalin Myślenice 08.01.2020 20:00
Turniej oldbojów o Puchar Prezesa KS Dalin Myślenice

W hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach rozegrano turniej oldbojów o Puchar Prezesa KS Dalin Myślenice. Na stracie stanęły trzy drużyny: Wisła Kraków, reprezentacja Polski oldbojów i weterani Dalinu Myślenice.

Zanim przystąpiono do gry prezes Dalinu Andrzej Talaga wręczył gściom pamiatkowe patery i zapowiedział, że zawody weteranów organizowane będą co roku w grudniu, a ich ceem będzie uczczenie pamięci zmarłego niedawno Bronisława Pietronia. Pietroń by wybitnym działaczem Dalinu, w 1984 roku zespół pod Jego wodzą wywalczył historyczny awans do III ligi. Wielu z tych, którzy wówczas w Dalinie grali teraz pojawiło się na parkiecie lub pomagało w organizacji zawodów. Piękny gest.

W zgodnej opinii poziom sportowy turnieju stał na wysokim poziomie. W pierwszym meczu Dalin zremisował z reprezentacją Polski, potem "Biała Gwiazda" wygrała z kadrą 4-2. Zaskoczeniem było, gdy Dalin objął prowadzenie z Wisłą 2-0 i bardzo długo je utrzymywał. Wiślacy zastosowali jednak manewr gry z wycofanym bramkarzem i wówczas doprowadzili do remisu 2-2. Dał im on końcowy sukces, a drugie miejsce zajął Dalin.

MVP zawodów wybrano Zdzisława Janika ze zwycięskiej drużyny, królem strzelców został Paweł Gawęcki z Wisły, a najlepszym bramkarzem Janusz Kozioł z Dalinu. W ekipie gospodarzy grali ponadto: Sławomir Mistarz, Jerzy Moskal, Tomasz Bargiel, Robert Nowak, Grzegirz Wyroba, Wojciech Płachta, Mirosław Jaśkowiec i Bartłomiej Górka.